AUDIEREA PUBLICĂ A RAPORTULUI ANUAL DE REALIZARE A PROIECTULUI ȘTIINȚIFIC (2020)

Marți, 24 noiembrie curent, ora 10.00, în sala de conferințe a Muzeului Național de Etnografie și Istorie Naturală, va avea loc ședința Consiliului Științific al instituției. În cadrul ședinței, va fi prezentat raportul anual de realizare a proiectului științific „Patrimoniul etnografic și natural al Republicii Moldova – salvgardare muzeală pentru sporirea coeziunii sociale”, finanțat din fondul „Program de Stat (2020-2023)”, direcția „Provocări societale”. La audiere sunt invitați experți de la Ministerul Educației, Culturii și Cercetării, precum și de la Academia de Științe a Moldovei.

Adresa evenimentului: Chișinău, str. M. Kogălniceanu 82, blocul administrativ al Muzeului Național de Etnografie și Istorie Naturală, Sala de Conferințe.