Dragi vizitatori!

În legătură cu numărul mare de solicitări parvenite din partea agențiilor de turism și a instituțiilor de învățământ pentru programarea excursiilor cu ghidaj a grupelor de vizitatori în Muzeu, Vă recomandăm să urmați câțiva pași, care ar îmbunătăți comunicarea și calitatea serviciilor oferite de către colaboratorii muzeului:

1. Excursia în muzeu o puteți programa la numărul de telefon +373 22 24 00 56 Secția Comunicare și Relații cu Publicul;
  2. Solicitare scrisă pentru o vizită ghidată la muzeu puteți trimite pe adresa electronică oficială a Muzeului: [email protected] ;
  3. În solicitarea scrisă sau telefonică vă rugăm să oferiți următoarea informație: data și ora vizitei, vârsta și numărul de vizitatori;
  4. Ținând cont de faptul, că unele săli ale Muzeului au spațiu redus și sunt dotate cu vitrine de sticlă, numărul de persoane într-un grup, nu  poate depăși 20-25 persoane;
  5. Biletele de intrare în Muzeu, biletele pentru ghidaj și pentru alte servicii, vor fi procurate în ziua vizitei la muzeu, nu mai târziu decât cu o oră înaintea închiderii programului de activitate a Muzeului. Pentru vizite individuale, biletele pot fi procurate, inclusiv, cu o jumătate de oră înainte de închiderea programului de vizită.