CONCURSUL „CE MI-A PLĂCUT AZI LA MUZEU”

(Ediția a III-a, dedicată împlinirii a 130 de ani ai Muzeului Național de Etnografie și Istorie Naturală)

Dragi prieteni și vizitatori, la solicitarea Dumneavoastră, anunțăm demararea celei de-a treia ediții a concursului de desene „Ce mi-a plăcut azi la muzeu”. Concursul este adresat elevilor de la școlile de arte și centrele de creație din capitală și din întreaga republică. Vă invităm să ne împărtășiți, prin intermediul desenelor, cele mai frumoase emoții acumulate în timpul vizitării expoziției permanente „Natura. Omul. Cultura”, precum și a expozițiilor temporare din cadrul Muzeului Național de Etnografie și Istorie Naturală. După evaluarea lucrărilor, cele mai reușite vor fi prezentate în cadrul unei expoziții, pe 1 iunie 2020, iar autorii vor fi premiați.
Lucrările pot fi prezentate până la 27 mai 2020.
Pentru detalii privind condițiile de participare, ne puteți contacta la numărul de telefon: 022-24-00-56 (Secția Comunicare și Relații cu publicul).