SESIUNEA ȘTIINȚIFICĂ ANUALĂ A MUZEULUI NAȚIONAL DE ETNOGRAFIE ȘI ISTORIE NATURALĂ

Stimați cercetători și muzeografi,

vineri, 26 octombrie curent, Muzeul Național de Etnografie și Istorie Naturală organizează sesiunea anuală de comunicări științifice, având genericul Perspective contemporane în etnologie, muzeologie și științele naturii. Invităm cercetătorii și muzeografii interesați să prezinte rezultatele investigațiilor recente în cadrul secțiunii Etnologie și Muzeologie, respectiv, Științele Naturii. Doritorii de a participa la sesiune se pot înscrie până la 14 octombrie, expediind titlul comunicării la adresa [email protected] . Programul evenimentului va fi publicat ulterior pe site-ul Muzeului (www.muzeu.md) și pe pagina de Facebook.
Vă așteptăm cu drag pentru a împărtăși rezultatele cercetărilor științifice, publicații recent apărute și proiecte dedicate patrimoniului etnografic și natural.