TÂRGUL MEȘTERILOR POPULARI DEDICAT ZILEI NAȚIONALE A PORTULUI POPULAR, EDIȚIA A VI-A

În contextul Zilei Naționale a Portului Popular, ediția a VI-a, organizată de Ministerul Educației, Culturii și Cercetării, în data de 27 iunie 2021, între orele 10.00-16.00, Muzeul Național de Etnografie și Istorie Naturală Vă invită la Târgul Meșterilor Populari, consacrați în domeniul costumului tradițional: confecționarea iei, cămășilor, catrințelor, brâielor, opincilor, cojoacelor și a altor accesorii ce țin de tradiția portului popular. Vizitatorii vor avea posibilitatea să facă cunoștință cu expoziția temporară Ie – mărturie de-al meu neam în veșnicie și să se bucure de un program artistic. Târgul se va desfășura cu respectarea cerințelor recomandate de Comisia Națională Extraordinară de Sănătate Publică.
Mun. Chișinău, str. M. Kogălniceanu nr. 82
Vă așteptăm cu drag !!!